בחירת צבעים

בחירת צבעים

צבעים והשפעתם על המצב הפסיכולוגי ומצב הרוח של ילדים

פסיכולוגיית הצבע מתייחסת להשפעת הצבע על רגשות והתנהגות אנושיים, במיוחד אצל ילדים חוקרים ומומחים רבים בתחום פסיכולוגיית הילד דיברו על השפעת הצבעים, ואמרו שצבעים תורמים רבות להיווצרות אישיותו של הילד. חשוב מאוד להקפיד על בחירת צבע לחדר לטפל בילד בזהירות על מנת לפתח אישיות רגועה ומאוזנת הרחק מתוקפנות, ועל מנת לשחרר את האנרגיות היצירתיות של הילד.

השפעת הצבעים על ילדים והמשמעויות של צבעים בפסיכולוגיה:

 צבע לבן:

זהו אחד הצבעים הרגועים ביותר, והוא משרה רוגע, נוחות וביטחון. לכן, כדאי להשתמש בהרבה לבן בחדר של הילד, במיוחד אם לילדך יש אופי אגרסיבי.

 צבע כחול:

זה מרמז על רוגע ורגיעה ומקל על עוויתות ומתח עצבים זה גם משפר את היציבות הפסיכולוגית, אז זה טוב להשתמש בצבע הכחול בעיצוב של חדר הילד.

 צבע שחור:

 למרות שצבע זה מעיד על חוזק, הוא מביא לילד פחד, מתח ובידוד, ולכן מומלץ להתרחק ממנו ככל האפשר, בין אם בבגדי הילד ובין אם בעיצוב חדר השינה שלו.

 צבע ירוק:

נסו להכניס את הצבע הירוק בצורה אלגנטית לכל פינה בביתכם, מכיוון שהוא משרה תקווה ואופטימיות, אשר משפיעים באופן חיובי על הפסיכולוגיה של הילד.

  צבע צהוב:

מומחים ממליצים להשתמש יותר בצהוב בחדרי ילדים, שכן הוא עוזר לילד להרגיש אנרגטי ואנרגטי, וגם נותן לילד בהירות מחשבתית, מה שעוזר לו ללמוד.

צבע סגול:

זה סמל של בנות הצבע הסגול עוזר להרגיע את העצבים ומונע מתח, ולכן מומלץ להשתמש בו בבגדי ילדים ובחדריהם.

  צבע אדום:

הצבע האדום עוזר לעורר פעילות וחיוניות אצל הילד אם לילדך יש אופי עצלן, כדאי להשתמש בצבע האדום כדי להחדיר בו רוח של פעילות.

 

לסיכום: לצבעים יש השפעה משלהם על בניית האישיות של הילד

אמא יקרה... הילד מושפע מכל הסובב אותו, לכן הקפידו לבחור את צבעי החדר שלו בקפידה ולהתרחק מצבעים המגבירים מתח ותוקפנות כדי שלילדכם תהיה אישיות מאוזנת.